Apartmanlarda Temizlik ve Bakımından Kim Sorumlu ?  

Apartmanlar ortak kullanım alanı olduğu için, apartmanların her zaman düzenli ve temiz görünmesi bir gerekliliktir. Bu gereklilik, genel sağlık açısından ve düzenin sağlanması konusunda çok önemlidir. Kokulu ve çöplerle dolu bir apartmanın içinde yaşayanlar, bu durumlara maruz kalarak sıkıntı yaşayabilirler.  Özellikle günümüzde var olan pandemi döneminde, sağlık için dokunulması muhtemel yerlerin her gün düzenli temizliği önemlidir. Bakımı düzgün yapılan bir apartman hem oturanları hem de yöneticiyi mutlu edecektir. Site yönetimi bakım ve temizlik konusunda her zaman dikkatli ve hızlı olmalıdır.

                                                                                                                                                                    Apartmanlarda Temizlik Ve Bakım Sorumluluğu 

Apartman temizlik ve bakımı, her zaman sorumluluk gerektiren bir iştir. Bu sorumluluğun dikkatli ve hızlı yapılması, Profesyonel yönetim anlayışında beraberinde getirir. Bu durumda merkezi yönetimle en kolay şekilde çözülecektir. Apartmanda temizlik ve bakımdan, apartman yöneticisi sorumludur. Apartman yönetmeliğine göre, temizliğin sağlanması ve kontrolü, apartman bakımı yönetim kapsamındadır. Site içerisinde, temizlik dışında havuz bakımı ve bahçe düzenlenmesi işi varsa düzenli kontrol ve bakım sorumluluğunu beraberinde getirir.                                                                                  

Yönetici apartmanın düzeni için, gerekli kontrol ve düzenlemeleri yaptıktan sonra, uzman firmalardan yârdim alarak eleman talebinde bulunabilir. Havuzların temizlenmesi ve ilaçlamanın yapılması, bahçede bulunan varsa çim biçme işinin zamanında yapılması, site içinde özellikle asansörün temizlik ve bakımının yapılması, apartman içi temizlik ve bakım işlemlerinin yapılması, apartman içinin belli dönemlerde ilaçlanması gibi, insan sağlığı konusunda önemli olan işlerin yapılması için, firmalar doğru bir seçenek olabilir.

Apartman yönetimin bu işleri yapabilmesi için, düzenli olarak aidatları alması gerekir. Aidat sorunları yaşayan bir apartman gerekli düzenlemeleri zamanında yapamaz. Gerekli düzenin sağlanması ve bakım işlerinin gerçekleşebilmesi için apartmanda bulunan, tüm sakinlerin bu konuya destek vermesi gerekmektedir.                                                                                 

Apartman Bakımı  

Apartman bakımı ve temizliği, apartman yönetmeliğinde bulunmaktadır. Apartmanın gerekli temizlik ve bakımının, belli periyotlarda ve belli bir düzende gerçekleşmesi gerekir. Düzenli gerçekleşen, temizlik ve bakım kontrolleri ortak kullanım alanlarını daha yaşanır hale getirir.  Apartman yöneticiliği, bu konuda hassaslık göstererek daha verimli hizmet verebilir. Uzmanlık gerektiren, site yönetimi konusunda firmamız size en iyi hizmeti sunacaktır.