İSKAN SORUNU MEZİTLİ

    Mezitli genelinde daire satışları her geçen gün artmakta ve satışı yapılan bu dairelerin %70 den fazla bir kısmında İskan'ın olmadığı belediye kayıtlarından ortaya çıkmaktadır. İskan olmayınca daireler su aboneliği yapamamakta bu da abonesiz kullanıma dolayısıyla kaçak tüketim olarak görünmekte bu kaçak tüketimin tahsili ise icra takibi ile yapılmaktadır. Daire sahipleri enerji talebinde ise fiyatlama ve aboneliklerde %50 oranında gerek depozitoda gerekse fiyatlamada pahalı tüketime neden olmaktadır. Ayrıca iskansız dairelerin satışı yapılmamasını sağlamak için her an bir karar alınabilir. Yani binlerce lira kredi ödediğiniz daireler elinizde  kalabilir!

Çaresi nedir?

Kat maliklerinin bazıları SSK engeline bazıları ise mevzuat açısından eksikler sebebi ile iskanı alamamaktadırlar. Her engelin aşıldığı gibi bu engeller de şirketimiz aracılığı ile aşılmaktadır. Şayet müteahhit firmanın SSK borcu var ise belediyeye yapılacak usülüne uygun başvuru bu engeli site sakinlerine aştıracaktır. Ayrıca mevzuat eksiklerinin çözümü ise ilgi dir. Şayet dairelerde büyüme mevcut ise bu konunun çözümü için tekrar proje ve emsal değerlerinin alınmasıdır. 

Alanında uzman tecrübeli personellerimiz konu hakkında site ve binanıza ait çözümleri üreteceklerine emin olabilirsiniz. Hemen arayın  0533 406 8808