Site Yönetimi Seçimi Nasıl Yapılır?

Site yönetimi, toplu yaşam alanlarında gereklilik olarak karşımıza çıkmaktadır. Yönetimin tek merkezden yapılması kat malikleri acısından kolaylık ve yarar sağlamaktadır. Böyle merkezi bir yönetim aslında, birçok sorunun çözümü ve pratik yaklaşım acısından kolaylık sağlamaktadır. Site yönetimi, Taşınmazın ve mülk sahiplerinin daha iyi olması ve yaşaması için uygun ortam hazırlar. Aslında uzmanlık ve profesyonellik gerektiren her şey, site yönetimi ile birleştiğinde herkese huzurlu ve sağlıklı bir ortam sağlar.

Site Yöneticisi Seçimi

Site Yöneticisi için seçim yolu açıktır. Yönetici seçimi ile ilgili kurallar, kat mülkiyeti kanunda belirlenmiştir. İlk defa yönetici olacak kişi, daha önce kısa bir deneyim ya da kulak dolgunluğu olsa bile kanunla belirtilmiş kuralları; okuması ve anlaması lazımdır. Yönetimde bu kanunlardan yararlanması lazımdır. Kat maliklerinin onayı ile seçilen kişi, görevine başlar. Seçilen yönetici bina ile ilgili tüm bakım onarım ve denetim, devamlılık gibi süreci sağlayan kişidir.                                                                        

Site Yöneticisi seçimi, kat maliklerinin kendi aralarından veya dışarıdan bir kişiyi yönetici olarak belirlenmesiyle gerçekleşir. Kat malikleri, bir yönetici seçebileceği gibi üç kişilik yönetim kurulunda da verebilirler. Gayrimenkulün sekiz veya daha fazla bağımsız bölümü varsa, kanunlara göre bir yönetici ataması mecburidir. Eğer mülk çoğunluğu bir kişinin elindeyse, mülkü çok olan kişi kanunen yönetici sayılır. Diğer durumlarda, kat maliklerince sayı çokluğu ile belirlenecek olan kişi yönetici seçilir.      Apartman Yöneticiliği, uzmanlık gerektiren çok yönlü bir iştir.

Site yönetimi konusunda en önemli konulardan biride, aidat sorunları gibi işlerin devamını gerektirecek, gerekli akışı sağlayacak para akışının sürekli sorun haline gelmesidir. Çoğu yönetici bu gibi problemlerle sık sık karşı karşıya gelmektedir. Uzman bir elin değmesi, bu gibi problemleri ortadan kaldıracaktır.                                                 

Sağlıklı Ve Mutlu Yönetim

Site yönetimi, birçok problemi yönetmek ve baş etmek zorunda kalabilir. Profesyonel yönetim anlayışı ile yönetimin kolaylaşması ve verilen hizmetin verimli olması sağlayabilir. Günümüzde birçok işlem otomatik takip sistemiyle yapılır. Uzmanlardan alınacak destekle, her işin belli sistemde takibi kolaylaşacak ve hizmet kalitesi yükselecektir. Site yönetimi konusunda firmamız size en iyi hizmeti sunacaktır.