MERSİNDE ÇÖZÜM ODAKLI

Yönetim şirketleri aylık hizmet alımı yaptığınız ve işini genel kurul kararından alan site sakinlerinin menfaatlerini düşünen kurumlardır. Peki talep ettiğiniz işler çözüme kavuşmada gecikiyorsa ne yapmalısınız?

Site sakinlerinin 2013 yılından gelen yapı kullanma izni sorunları yakın takip, mevzuata hakimlik, süreci ilerletme ve çözüme kavuşturma, konuları analiz edip lisan-ı münasiple taleplerini dile getiren şirketimiz tarafınca çözülmüştür. Viranşehir'de bulunan SOLO-1 ve SOLO-2 isimli binaların yapı kullanma izni alınmıştır. Yapı kullanma iznine kavuşan site sakinleri su abonelerini olup, elektrik abonelikleri sırasında fazladan yatırdığı abonelik parasını iade almıştır. Yapı kullanım izni alınan binaların satış değeri de artmaktadır. Google sayfamıza bu konuda halen değerli ve olumlu yorumlar almaktayız.

Kat maliklerinin AKYÜZ-5 apartmanında merkezi ısıtma sistemi yıllardır atıl durumda idi. Kullanımı konusunda ümitler bitmiş idi. Kat maliklerinin tümü doğalgaz abonesi oldular ve depozitolar toplandı. Ödemeyen dairelerden hukuki işlem ile tahsilatı yapıldı. Kazan için gaz açmaya gelen gaz dağıtım şirketi personeli kazanın uygun olmadığını etiketsiz olduğunu ileterek gazı açmadı. Yılmak yok! Ankara'da kazan imalatı yapan firma ile görüşüldü. Firma etiket gönderdi ve kazanın üzerine yapıştı. Gaz dağıtım şirketi uyguluğu alınan kazan sınavı geçti. Mersin'den cezerye gönderdiğimiz şirkete teşekkür ettik.

Site sakinlerinin, merkezi doğalgaz ve merkezi sıcak su sorunu olduğu için VİTACOURT sitesi iflasın eşiğinde idi. İki yönetim şirketi eskiten site değil yönetimin bakış açısı hatalı idi. Doğalgaz sistemi bireysel sisteme döndü. Kazan sistemi satışı yapıldı. Gaz dağıtım firmasından 31.000TL alındı, Kazan sistemi 8.500TL ye satıldı ve bu satışlar denetim ve satınalma kurulu nezaretinde şeffaf yapıldı. Sonuç site şimdiki değerine ulaştı. Ödeme yapmayan dairelere polis nezaretinde kapısı kırılıp kliması sökülerek hacizler yapıldı.

Apartman sakinlerinin yıllardır süregelen HEKİMOĞLU PARK iskan sorunu site sakinlerinin de desteği ile çözüldü. Bina altında bulunan sağlık ocağı iskan olmadığı için su kullanımı ve aidatları kat malikinden tahsil edildi. Birinci katta bulunan ve Müteahhit firmaya borcu olan daireden ise senet alınarak bina banka hesabına kondu. Ödeme tahsil edilmesine müteakip site sakinlerine paraları dağıtıldı.

Sizlere yukarıda yönettiğimiz binalarda çözümsüz kalınan sorunları hızlıca çözüme kavuşturmamızı anlattık. Bu konular çözümsüz kalarak siteye kesilen yönetim faturasının devamlılığı da sağlanabilirdi. Ama o zaman biz İMER YÖNETİM olmazdık. Topu ayağında çeviren değil kaleye çeken kazanmaktadır.