Site Yönetiminde Dikkat Edilecek Unsurlar

Site Yönetiminde Dikkat Edilecek Unsurlar

Mersin Site yönetimi sanıldığı kadar basit ve kolay bir iş değildir. Farklı apartmanların aynı anda kontrol altında tutulması ve bakımlarının gerçekleştirilmesi gerekir. Bu aşamada ise görevli seçerken ortak bir karar verilmesine ve demokratik olunmasına dikkat edilmelidir.

Genellikle site yöneticileri binaların aylık giderlerinin belirlenmesi ve tahsil edilmesinden sorumludurlar. Mezitli Profesyonel Apartman yönetimi olabilmek adına sitenin tüm ihtiyaçları hakkında fikir sahibi olmak önemlidir. Apartman yöneticiliği sayesinde binaların tüm eksikleri ve giderleri en kısa süre içerisinde karşılanır.

Binanın Temizliğine Ve Korunmasına Dikkat

Yönetim şirketi olarak da bilinen kurul, apartmanlar için seçilecek olan görevlilerin belirlenmesi aşamasında daire sakinlerinin görüşlerini ön planda tutarlar. Oylama yapılır ve en çok oyu alan kişi belirli bir süre ile yönetici olur.

Bu aşamadan sonra aidat tahsilatı, binanın temizliği, giderlerin belirli kurumlara ödenmesi gibi konularda yönetici sorumludur.

Dışarıdan yönetici almak genellikle büyük sitelerde başvurulan bir yöntemdir. Ancak genellikle apartmanlarda daire sakinlerinden birinin yönetici olmasına özen gösterilir.