Bina Ve Site Yönetimi Nasıl Yapılır?

Bina Ve Site Yönetimi Nasıl Yapılır?

Mezitli Profesyonel Site yönetimi olabilmek ve apartman ile ilgili tüm ihtiyaçları karşılayabilmek adına öncelikle belirlenen kanunlara dikkat etmek önemlidir. Sitelerde ya da binalarda ortak bir karar ile seçilen görevliler aidat, temizlik, bakım gibi konularda üzerlerine düşen görevleri yerine getirirler.

Aidat tahsilatı başta olmak üzere binanın onarılması ve korunması gibi durumlarda da görevliler son derece önemlidir. Mersin Site yönetimi söz konusu olduğunda ise seçilen kişi aynı anda birden fazla binanın ihtiyaçlarının karşılanması adına çalışmalarını sürdürür.

Apartman Yöneticisi Seçimleri

Dışarıdan yönetici almak istemeyenler için seçimler genellikle daire sakinlerinin oylarıyla gerçekleşir. Belirli aralıklarla düzenlenen toplantılarda tüm daire sahiplerinin ortak kararı ile bir yönetici belirlenir.

Yönetim şirketi veya kurulu ile seçildikten sonra üzerine düşen tüm sorumlulukları yerine getirmek zorundadır. Binanın giderlerinin belirlenmesi konusunda da yönetim son derece önemlidir.

Apartman yöneticiliği sanıldığı kadar kolay bir iş olmamak ile birlikte tüm daire sahiplerinin memnuniyetlerinin sağlanması adına düzenli olarak çalışmak ve binayı korumak önemlidir.