Apartman Yöneticisi Ne İşe Yarar?

Apartman Yöneticisi Ne İşe Yarar?

Binalarda ya da sitelerde seçilen yöneticiler, tüm eksiklerin karşılanması ve yaşanan problemlerin kısa süre içerisinde çözümlenmesi açısından önemlidir. Aidat tahsilatı başta olmak üzere seçilen görevliler, binaların bakım ve onarımlarından sorumludur.

Dışarıdan yönetici alan binalarda daire sahiplerinin tüm ihtiyaçları ve talepleri karşılanır. Yönetim şirketi sayesinde binaların tüm giderleri çözüme ulaştırılır.

Binanın Korunması Ve Bakımında Önemli

Apartman yöneticiliği basit bir iş gibi görünse de binaların korunmasına ve bakımlarının yapılması açısından önemlidir. Daire sahiplerinin ortak kararı ile belirlenen yönetici sayesinde binada ortaya çıkan tüm eksikler en kısa süre içerisinde karşılanır.

Yukarıda belirtilenler dışında aynı zamanda bakımlarının da yapılması site yönetimi tarafından gerçekleştirilir. En az 6 aylık ya da 1 senelik seçilen görevliler binaların giderlerini gerekli kurumlara yatırır.

Profesyonel yönetici olanların görevde kaldıkları süre boyunca aidat ya da yakıt ödemelerine gerek yoktur. Bu aşamada apartman yöneticiliği kanununa dikkat etmek faydalı olacaktır. Apartman görevlileri sayesinde binaların uzun süre korunmasına katkı sağlanır.